O mně

Eva Hlavinková

Majitelka & Lektorka


Jmenuji se Eva Hlavinková a je mi 39 let. Mám tři děti a manžela, který mě od začátku v mém tvoření podporuje. Věnuji se různým technikám, kromě šití, ke kterému se vracím nejčastěji, je to tvoření z papíru, korálků, příze, vlny, šňůr až po malování na textil a výrobu mýdla.

Vyučila jsem se dámskou krejčovou, tak jsem ke tvoření měla vždycky blízko. Když už mi šití nestačilo, hledala jsem něco nového, co by mě bavilo. Celé to začalo papírovým tvořením technikou cardmaking, což je výroba přáníček různého druhu, pro jakoukoli příležitost. Toto tvoření dělám dodnes a moc mě to baví. Hledala jsem ještě něco, čím bych se zabavila a zaujalo mě korálkování. Vyráběla jsem náramky, náušnice a náhrdelníky. Moc mě to bavilo, ale cítila jsem, že bych přece jen ráda zkusila ještě něco dalšího.

Začala jsem háčkovat hračky, kterými jsem obdarovávala svoje děti a pak i děti kamarádek. Přidala jsem pletení. Začala oplétat čepicemi a nákrčníky celou rodinu. Napadlo mě, že bych mohla uspořádat malé setkání kamarádek, kde bych každou naučila základy háčkování i pletení.

Později jsem kurzy pořádala u kamarádky v jejím obchůdku. Uspořádala jsem pár kurzů a cítila jsem, že to je něco, co chci dělat.  Můj sen se začal naplňovat a pronajala si prostory pro pořádání kurzů všeho co mě baví a co umím.

Nebojte se a tvořte, tvoření je kořením života. Není nad to být originál.